Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (40. Rocznica Koronacji Obrazu MB Makowskiej)

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (40. Rocznica Koronacji Obrazu MB Makowskiej)

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, oraz Jubileusz 40–lecia Koronacji Obrazu MB Opiekunki i Królowej Rodzin. Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 17:00 będzie przewodniczył J. Eksc. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski. Po Mszy Świętej Ks. Arcybiskup poświęci Jubileuszowy Obraz w Kaplicy Św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy wszystkie grupy parafialne, poczty sztandarowe, dzieci komunijne, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz wszystkich parafian i gości. Jest to równocześnie druga niedziela miesiąca składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszego Sanktuarium.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Poniedziałek  (10 czerwca) – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, jest to też drugi dzień Odpustu ku czci MB Makowskiej. Msze święte w tym dniu odprawimy o godz. 6:30, 8:00, 9:30. O godz. 17:00 ks. Biskup Jan Szkodoń odprawi Uroczysta Mszę Świętą z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania młodzieży Parafii Maków i Parafii Żarnówka. O godz. 20:00 Koncert Pani Eleni wraz z Panem Jakubem Oczkowskim  i Łukaszem Lech.

Wtorek (11 czerwca) – wspomnienie św. Barnaby, apostoła

Środa (12 czerwca) – wspomnienie błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego, kapłana i Towarzyszy

Czwartek (13 czerwca) – Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Piątek (14 czerwca) – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

3. W czwartek odprawimy kolejne nabożeństwo Fatimskie. O godz. 16:00  odmówimy pierwszą i drugą cześć różańca świętego. O godz. 17:00 wspólne śpiewanie pieśni Maryjnych. O godz. 18:00 Uroczysta Msza Święta a po niej trzecia część różańca świętego i procesja z figurą MB Fatimskiej. Od godz. 17:00 będzie możliwość nabycia świec i lampionów procesyjnych. O asystę prosimy młodzież która przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania. Intencje na Msze Święta zbiorową przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

4.  Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11:00, po Mszy Świętej wręczymy nagrody za tegoroczne palmy.

5. W niedzielę 16 czerwca o godz. 16:00 zostanie odprawiona Msza Święta na Makowskiej Górze.

6. W poniedziałek 17 czerwca o godz. 18:00 odprawimy Mszę Świętą dla  Służby Liturgicznej z całej parafii. Po Mszy Świętej zapraszamy na wspólne spotkanie.

7. We wtorek 11 czerwca uczniowie klas IIIa i IIc wraz z wychowawcami serdecznie zapraszają na przedstawienie pt. „Święty Jan Paweł II – spotkanie z Matka Bożą Makowską”, które odbędzie się w Sali Straży Pożarnej o godz. 18:00.

8. Dyrektor i Rada Rodziców Szkoły Katolickiej w Makowie Dolnym serdecznie zapraszają na Piknik Rodzinny, który odbędzie się przy szkole w dniu 15 czerwca. Rozpoczęcie o godz. 15:00.

9. W przyszłą niedzielę przed Sanktuarium Zarząd Grupy Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy przeprowadzi kwestę na turnus wypoczynkowo-rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych z naszego powiatu.

10. Zapraszamy na kanał  Sanktuarium Matki Bożej Makowskiej w serwisie youtube.com. Na kanele będą dostępne transmisje i retransmisje Mszy Świętych w niedzielę o godz. 9:30 i 11:00 a w tygodniu o godz. 18:00. Ponadto będą transmitowane ważne Uroczystości odbywające się  w naszym Sanktuarium.

11. Parafia ogłasza przetarg nieograniczony na wykonanie remontu schodów prowadzących do Sanktuarium. Oferty przetargowe można składać  do soboty 15 czerwca do godz. 10:00. Otwarcie ofert nastąpi na plebani o godz. 10:15.

12. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości   7780 zł. Bóg zapłać.

† † †

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

+ Edwarda Deję(lat 71), + Stanisława Koska(lat 67), + Franciszka Żarnowskiego(lat 88)

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci

 

Intencje Mszalne