3. Niedziela Adwentu 12.12.2021r.

3. Niedziela Adwentu  12.12.2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3. Niedziela Adwentu

12.12.2021r.


1. Dzisiaj obchodzimy 3. Niedzielę Adwentu, nazywaną Niedzielą Gaudete. Poświęcenie medalików i łańcuszków dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej z Grzechyni i Makowa Dolnego na Mszy Świętej o godz. 9.30 a z Makowa Centrum o godz. 11.00.  O godz. 13.00 Msza Święta na Roczki, o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i wieczorna Msza Święta o godz. 17.00. Jest to druga niedziela miesiąca, składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii. Roraty w Sanktuarium odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.45 i 18:00; w kaplicy w Grzechyni w poniedziałek o godz. 15:30 a w Makowie Dolnym w poniedziałek o godz. 16:00. Przy Sanktuarium i w kancelarii są rozprowadzane świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

2. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek (13 grudnia) – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

Wtorek (14 grudnia) – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła

3. W czwartek, 16 grudnia, zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, młodzież przygotowująca się do bierzmowania wraz rodzicami.

4. Nasza parafia jak co roku pragnie włączyć się w pomoc potrzebującym, w związku z tym pragniemy podziękować każdemu kto złoży dobrowolną ofiarę do skarbonki, która znajduje się pod obrazem św. Antoniego. Do tej pory złożono 2.880 zł.

5. Spotkanie dla ministrantów odbędzie się w czwartek o godz. 16.00 a dla lektorów w piątek o godz. 17.15 w Sanktuarium.

6. Odwiedziny chorych, których nie odwiedzamy na pierwsze piątki, odbędą się 22 grudnia, tj. w środę od godz. 9.00.  Chorych należy zgłosić w kancelarii parafialnej.

7. Spowiedź w Sanktuarium odbywa się w dni powszednie na Roratach o godz. 6.45 i pół godziny przed każdą Mszą Świętą a także od wtorku do piątku od 9.00 do 10.00.

8. W niedzielę za tydzień, 19 grudnia, po wieczornej Mszy Świętej o godz. 17.00 odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Józefa.

9. Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiary w wysokości 2.150 zł. Bóg zapłać! Wypłaciliśmy kolejną ratę granitu za kwotę 17 tysięcy zł oraz wywieziono 5 kontenerów śmieci z cmentarza za kwotę 4.250 zł

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Józefa Mikołajka  (92 lata) + Henryka Woźnego (82 lata)

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

 

INTENCJE   MSZALNE

3. Niedziela Adwentu – 12 grudnia 2021

6.30  - + Emil Radwan – 13 r. śmierci

8.00  – + Marek Trzop (gr.21)

8.00  – ++ Aniela i Stanisław Bogacz

8.00  – ++ Jan i Franciszka Barcik, córka Maria i rodzice

9.30  – + Stanisław Rusin (gr.28)

9.30  – + Władysława Czarna – 21 r. śmierci

9:30  – + Józef Zajda – 1 r. śmierci

9.30  – dziękczynno-błagalna z okazji urodzin Szymona, z prośbą o zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Niego i rodziny

11:00  – + Irena Suwaj

11:00  - + Katarzyna Natanek (gr.12)

11:00  – + Barbara Zdebska (od nauczycieli emerytów z Makowa P.)

11:00  – + Jan Krzeszowiak – 35 r. śmierci (od syna Piotra z rodziną)

11:00  – + Anastazja i Michał Nieciąg – 20 r. śmierci

11:00  – + Helena Migas

13:00  –  ROCZKI  DZIECI

17.00  – + Zofia Fijałkowska – 6 r. śmierci oraz ++ Anna i Stanisław Adamczyk

Poniedziałek  –  13 grudnia

6.45  – + Stanisław Rusin (gr.29)

6:45  – + Eugeniusz Kubański (od Ali i wnuczek: Marceliny i Martyny)

6:45  – + Franciszka Sosin

8.00  – + Marek Trzop (gr.22)

8:00  – + Jacek Wróbel (od syna Jacka z Iwoną)

8:00  – + Czesława Szczęśniak (od córki Stanisławy z rodziną)

18.00  – + Katarzyna Natanek (gr.13)

18:00  – + Władysława Sambor (od chrześnicy Katarzyny Guzik z rodziną)

18.00  – + Aurelia Świstek (od wnuka Bartłomieja z rodziną)

18:00  – ++ dusze w czyśćcu cierpiące

Wtorek  –  14 grudnia

6.45  – + Stanisław Rusin (gr.30)

6:45  – dziękczynno-błagalna od rodziców modlących się za swoje dzieci w Róży pw. Miłosierdzia Bożego

6:45  – + Janina Pasternak (od Tomasza Jurowaty z Katarzyną)

8.00  – + Katarzyna Natanek (gr.14)

8.00  – + Anna Klimala (od sąsiadów z ul. Szkolnej i os. Stanaszkowa)

8.00  – + Wiesław Majchrzak (od Konrada Malczewskiego z rodziną)

18:00  – + Marek Trzop (gr.23)

18:00  – + Janina Marcak (od przyjaciółki Józefy)

18:00  – + Wiesława Borowy (od Krystiana i Katarzyny Woźny z dziećmi)

18.00  – ++ zmarłe członkinie 12 Róży Kobiet z Makowa P.

Środa  –  15 grudnia

6:45  -  + Marek Trzop (gr.24)

6:45  -  + Stanisław Kudzia (od Marka Rynkar z rodziną)

6:45  -  + Jan Bałos (od wnuczki Marty z rodziną)

8:00  -  + Katarzyna Natanek (gr.15)

8:00  -  + Zofia Wicherek (od syna Pawła z rodziną)

8:00  -  + Władysław Galias (od córek Małgorzaty i Anny)

18:00  -  + Witold Pieczara – 4 r. śmierci

18:00  –  + Jacek Wróbel (od syna Szymona)

18:00  -  + Maria Agata Włodarczyk (od Daniela Szczygieł z córką Natalią)

Czwartek  –  16 grudnia

6.45  – + Katarzyna Natanek (gr.16)

6:45  – + Marian Klimala – 15 r. śmierci

6:45  – + Władysław Możdżeń (od Elżbiety i Zygmunta)

8:00  – + Marek Trzop (gr.25)

8:00  – + Stanisław Ożóg (od siostry Danuty)

8:00  – + Rafał Biskup (od chrzestnej z rodziną)

8:00  -  o zdrowie dla Andrzeja i zgodę w rodzinie

18.00   – ++ dusze w czyśćcu cierpiące

18:00   – + Anna Klimala (od prawnuka Jana)

18.00   – + Eugeniusz Kubański (od Małgorzaty i Zenona Holków z rodziną

18:00   – + Leszek Tatrzański (od taty Stanisława)

Piątek  –   17 grudnia

6:45  – + Katarzyna Natanek (gr.17)

6:45  – + Wiesława Borowy (od mieszkańców os. Janiczaki)

6:45  – + Wiesław Majchrzak (od wujka Mieczysława Gierat z żoną Ireną)

8:00  – + Janina Pasternak (od Barbary i Tadeusza Dańko)

8:00  – + Stanisław Ożóg (od Krystyny i Romana Ocieczek)

8.00  – + Czesława Szczęśniak (od córki Bogumiły z rodziną)

15:10  – ++ za zmarłych

18:00  – + Małgorzata Zuchara (od teściów z Makowa P.)

18:00  - + Marek Trzop (gr.26)

18.00  – + Władysława Sambor (od Tadeusza Białończyka z rodziną)

18:00  – + Aurelia Świstek (od wnuczki Agnieszki z rodziną)

Sobota  –  18 grudnia

6:45  – + Katarzyna Natanek (gr.18)

6:45  – + Stanisław Kudzia (od brata Józefa z żoną)

6:45  – + Władysław Galias (od chrześnicy Danuty z rodziną)

8.00  – + Marek Trzop (gr.27)

8:00  – + Anna Klimala (od wnuczki Moniki z mężem)

8:00  – + Jan Bałos (od siostry Marii z mężem)

18:00  – + Joanna Łagowska – 3 r. śmierci

18:00  – ++ Helena i Józef Zachura

18:00  – + Wiesław Zajda – 31 r. śmierci