Katechezy dla Narzeczonych w 2019/2020 roku

ZARZĄDZENIE O ZMIANIE FORMY PRZYGOTOWANIA BEZPOŚREDNIEGO DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA I ZAWIESZENIU FUNKCJONOWANIA PORADNI ŻYCIA RODZINNEGO W ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ W DNIACH OD 13 DO 29 MARCA 2020 R.

W związku z zagrożeniem epidemicznym, w dniach od 13 do 29 marca na terenie Archidiecezji Krakowskiej zostają odwołane wszystkie Katechezy dla narzeczonych oraz możliwość odbycia konsultacji w Poradniach Rodzinnych.

W naglących wypadkach, gdy ze względu na termin ślubu, nie ma możliwości odbycia katechezy przedmałżeńskiej oraz skorzystania z poradni rodzinnej, prosimy duszpasterza odbywającego rozmowy kanoniczno-duszpasterskie z narzeczonymi, o indywidualne wprowadzenie narzeczonych w treści głoszone podczas katechez.

Wszystkich, którzy w tych dniach zamierzali skorzystać z prowadzonego w naszej archidiecezji przygotowania do sakramentu małżeństwa prosimy o zaplanowanie tego w późniejszym terminie. Anulowaniu podlegają zapisy, dokonane we wszystkich ośrodkach działających w Archidiecezji Krakowskiej.

Zaświadczenie o odbyciu takiej rozmowy ( poniżej w załączniku ), należy dołączyć do protokołu przedślubnego.

Zaświadczenie indywidualnego przygotowania do ślubu Archidiecezja Krakowska

Zarządzenie zostało podpisane 13 marca 2020 r. przez  Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie ks. dr Pawła Gałuszkę i  Diecezjalnego Doradcę  Życia Rodzinnego Archidiecezji Krakowskiej dr Urszulę Miernik

 

 

Uprzejmie informujemy, że dwudniowe katechezy przedmałżeńskie odbywają się przy Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin w Makowie Podhalańskim ul. Kościelna 14,

w następujących terminach:

2019

  • Wrzesień       20 – 21 (piątek – sobota)

  • Listopad       15 – 16    (piątek – sobota)

2020

  • Styczeń        10 – 11   (piątek – sobota)

  • Luty                21 – 22  (piątek – sobota)

  • Marzec         20 – 21  (piątek – sobota) katechezy odwołane

  • Maj                08 – 09 (piątek – sobota)

  • Czerwiec     12 – 13  (piątek – sobota)

 

Uwaga:

W piątek kurs rozpoczyna się o godz. 18:00 i trwa do godz. 21:00.

W sobotę kurs rozpoczyna się Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin  o godz. 8:00

następnie zapisy w Sali i zajęcia i  do godz. 18:00.

Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne:

Tel. (33) 877-11-20, 660-983-467.